Naujausi įrašai

Archyvas

Įrengti informaciniai stendai apie niūriaspalvį auksavabalį bei medžių senolių svarbąNuo šiol lankydamiesi Neries ir Verkių regioniniuose parkuose bei Lietuvos zoologijos sode galėsite sužinoti atsakymą į šį ir kitus klausimus apie niūriaspalvį auksavabalį! Šiose vietose, ypatingai svarbiose šio vabalo apsaugai, įrengti informaciniai stendai, supažindinantys lankytojus su teritorijos ypatybėmis, auksavabalio biologija, bei medžių senolių svarba.


Kauno ąžuolynas ir šalia jo įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas yra namai vienai didžiausių auksavabalio populiacijų Lietuvoje. Apsilankę zoologijos sode ir susipažinę su stende pateikta informacija sužinosite, kokiame Lietuvos rajone daugiausia senų ąžuolų bei kokių veiksmų imasi gamtosaugininkai, siekdami išsaugoti auksavabalius bei kitas nuo senų medžių priklausomas retas rūšis.


Neries regioniniame parke stendas pastatytas netoli Dūkštos pažintinio tako ir Bradeliškių piliakalnio (stendo koordinatės 54.828075, 24.946931), greta brandžių drevėtų ąžuolų, kuriuose įsikūrę auksavabaliai. Šiuo metų laiku jie yra lervos stadijoje ir jų pamatyti neįmanoma, tačiau lankydamiesi parke saulėtomis vasaros dienomis, galite išvyti skraidančius šio vabalo suaugėlius. Perskaitę stende pateiktą informaciją sužinosite, koks ryšys tarp šio vabalo, 2€ monetos ir abrikosų.


Verkių regioniniame parke stendas įrengtas ypač lankomoje vietoje, Verkių dvaro rūmų regykloje. Greta regyklos esančiame Neries šlaite augantys brandūs ąžuolai – istorinė auksavabalio populiacija. Deja, pastaraisiais metais čia jis nėra aptinkamas, tačiau tikimasi, kad į šią vietą auksavabaliai dar sugrįš.

Aplankykite informacinius stendus, susipažinkite su niūriaspalviu auksavabaliu, medžių senolių svarba ir džiaukitės prasidedančia žiema gamtoje!


Už šio tinklalapio turinį atsako tik jo autoriai. Jo turinys nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Nei Mažųjų ir vidutinių įmonių reikalų vykdomoji įstaiga (EASME), nei Europos Komisija nėra atsakingos už jame teikiamos informacijos panaudojimą.

The sole responsibility for the content of this webpage,lies with the authors. It does not necessarily reflect the opinion of the European Union. Neither the EASME nor the European Commission are responsible for any use that may be made of the information contained therein.

Algirdo g. 22-3, Vilnius, 03218 Lietuva

©  LIFE OSMODERMA, 2017 
©  LIETUVOS GAMTOS FONDAS , 2017