Naujausi įrašai

Archyvas

Kauno ąžuolyne bus tęsiami senųjų ąžuolų priežiūros darbai

020 spalio 12 diena

Šią savaitę Kauno ąžuolyne bus tęsiami medžių senolių, daugiausia ąžuolų priežiūros darbai. Jų tikslas – medžių būklės gerinimas, ilgaamžiškumo ir lankytojų saugumo užtikrinimas. Iki šiol Kauno ąžuolyne buvo vykdomas sausų ir pavojingų šakų genėjimas, plytų ir betono valymas iš drevių, medžių išlūžimo prevencija, surišant, genint ir formuojant lajas, taip pat dirvožemio gerinimas. Artimiausias darbų etapas – ąžuolus užgožiančių jaunų medžių šalinimas. Tai, nors iš pirmo žvilgsnio ir gali pasirodyti drastiška priemonė, yra būtina siekiant užtikrinti senųjų ąžuolų sveikatą ir ilgaamžiškumą. Į senų ąžuolų lają sparčiai įaugančios jaunos drebulės, klevai, skroblai ir kiti medžiai mechaniškai pažeidžia senų ąžuolų šakas bei užgožia saulės šviesą. Tai lemia ąžuolų šakų praradimą ir lajos deformacijas. Sumažinus konkurenciją dėl vietos ir saulės šviesos senieji ąžuolai dar ilgai gyvuos ir džiugins miesto gyventojus bei tarnaus kaip buveinė kitoms gyvūnų, grybų bei augalų rūšims.Arboristas medyje. Labie koki nuotrauka.

Už šio tinklalapio turinį atsako tik jo autoriai. Jo turinys nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Nei Mažųjų ir vidutinių įmonių reikalų vykdomoji įstaiga (EASME), nei Europos Komisija nėra atsakingos už jame teikiamos informacijos panaudojimą.

The sole responsibility for the content of this webpage,lies with the authors. It does not necessarily reflect the opinion of the European Union. Neither the EASME nor the European Commission are responsible for any use that may be made of the information contained therein.

Algirdo g. 22-3, Vilnius, 03218 Lietuva

©  LIFE OSMODERMA, 2017 
©  LIETUVOS GAMTOS FONDAS , 2017