Naujausi įrašai

Archyvas

Kauno ąžuolyne pradės dirbti arboristai iš Latvijos

Dirbti į Lietuvą atvyks viena didžiausių ir daugiausia patirties turinčių arboristų įmonių Latvijoje – „Labie koki“. Ši komanda – tai daugiau nei 50 žmonių (virš 15 – arboristų), o pagrindinės jos veiklos kryptys – arboristika ir kraštovaizdžio dizainas. Nepaisant to, kad šį įmonė įsikūrusi Latvijoje, jos moto – „sukurti aplinką, kurioje užsiėmę ir pavargę žmonės gali atgauti jėgas“ – labai tinkamas ir Kauno ąžuolynui, mėgstamai vietinių gyventojų poilsio vietai. Pasak latvių arboristų, jų tikslas – ne užgožti medžio augimo ir formavimosi procesus, bet padėti jam prisitaikyti prie naujų augimo sąlygų, kurios susidarė dėl žmogaus veiklos. Būtent tokia situacija ir yra susidariusi Kauno ąžuolyne, kuris dėl didelės reikšmės Kauno gyventojams jau nuo XVIII a. yra skirtingai naudojamas – nuo intensyvių kirtimų iki sodininkystės, nuo statybų, iki vietos, skirtos miestiečių poilsiui ir pramogoms...Praktikoje medžių būklės gerinimą „Labie koki“ arboristai įgyvendina atlikdami tiek teorinius, tiek praktinius darbus: želdynų inventorizaciją, medžių būklės vertinimą, šaknų ir šakų genėjimą, dirvožemio purenimą oro kastuvais, medžio lają sutvirtinančių jungčių įrengimą, suaugusių medžių perkėlimą ir kitus darbus. Latvijos įmonė jau ne kartą yra dirbusi ir užsienio šalyse: Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje, Estijoje, Rusijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Gruzijoje... Latvijoje ši arboristų komanda prižiūri Nacionalinės bibliotekos bei Rygos Katedros žaliąsias erdves, užtikrindama gerą medžių būklę bei žmonių saugumą šiose gausiai lankomose vietose.


Paskutinįjį Lietuvos gamtos fondo organizuotą konkursą Kauno ąžuolyno medžių senolių priežiūros darbams laimėjusi įmonė iš Latvijos „Labie koki“ Kauno ąžuolyne pradės darbuotis kovo pradžioje. Kaip minėjome ankstesniame straipsnyje, arboristiniai darbai Kauno ąžuolyne jau įsibėgėjo. Šiuo metu Kauno ąžuolyne dirba lietuvių arboristų įmonė „Bebriukai“.

Už šio tinklalapio turinį atsako tik jo autoriai. Jo turinys nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Nei Mažųjų ir vidutinių įmonių reikalų vykdomoji įstaiga (EASME), nei Europos Komisija nėra atsakingos už jame teikiamos informacijos panaudojimą.

The sole responsibility for the content of this webpage,lies with the authors. It does not necessarily reflect the opinion of the European Union. Neither the EASME nor the European Commission are responsible for any use that may be made of the information contained therein.

Algirdo g. 22-3, Vilnius, 03218 Lietuva

©  LIFE OSMODERMA, 2017 
©  LIETUVOS GAMTOS FONDAS , 2017