Naujausi įrašai

Archyvas

Kviečiame pasidalinti savo nuomone apie Kauno, Dūkštų ir Verkių dvaro parko ąžuolynus

Šiuo metu vykdome visuomenės apklausas apie Kauno, Dūkštų ir Verkių dvaro parko ąžuolynus. Pagrindinė jų tema – medžių senolių priežiūra vardan žmogaus saugumo ir biologinės įvairovės išsaugojimo.2018 vykdytose analogiškose apklausose sudalyvavo daugiau nei 250 žmonių. Sulaukėme išties skirtingų atsakymų ir reakcijų. Nuo gana dažnos nuomonės, kad šiose teritorijose labiausiai trūksta geresnės infrastruktūros (suoliukų, šiukšliadėžių, apšvietimo) iki siūlymų palaikyti teritorijas kuo natūralesnes ir artimesnes laukinei gamtai. Savo atsakymus respondentai motyvavo taip pat labai įvairiai: nuo „Nėra ten nei retų paukščių nei jokių vabalų. Nieko nesu matęs iš raudonosios knygos" iki "Senuose medžiuose knibžda gyvybė"...

Beveik pusė apklaustųjų Verkių ir Dūkštų ąžuolynuose augančių senų medžių būklę vertino kaip puikią ar labai gerą, tuo tarpu Kauno ąžuolyno medžių būklę apklaustieji vertino prasčiau: kaip puikią ar labai gerą ją nurodė mažiau nei trečdalis (29%). Atitinkamai skyrėsi ir nuomonės apie senų medžių priežiūrą: 86% respondentų sutiko, kad seni medžiai Kauno ąžuolyne turėtų būti prižiūrimi profesionalių arboristų, tam kad būtų apsaugoti gyvūnai, įsikūrę šiuose medžiuose. Tuo tarpu Dūkštų ir Verkių ąžuolynuose taip manančiųjų buvo mažiau – du trečdaliai. Šie atsakymai padeda mums geriau suprasti visuomenėje vyraujančias nuomones bei planuoti savo veiklas.

Kviečiame pasidalinti savo nuomone ir šiais metais - užpildykite vieną pasirinktą anketą (užtruksite iki 3 min).

Kauno ąžuolynas: https://www.apklausk.lt/s/5e7a23d3bf7c9

Verkių dvaro parko ąžuolynas: https://www.apklausk.lt/s/5e7a21b8e51fa

Dūkštų ąžuolynas: https://www.apklausk.lt/s/5e7a21017ce8

Dėkojame už jūsų nuomonę.Už šio tinklalapio turinį atsako tik jo autoriai. Jo turinys nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Nei Mažųjų ir vidutinių įmonių reikalų vykdomoji įstaiga (EASME), nei Europos Komisija nėra atsakingos už jame teikiamos informacijos panaudojimą.

The sole responsibility for the content of this webpage,lies with the authors. It does not necessarily reflect the opinion of the European Union. Neither the EASME nor the European Commission are responsible for any use that may be made of the information contained therein.

Algirdo g. 22-3, Vilnius, 03218 Lietuva

©  LIFE OSMODERMA, 2017 
©  LIETUVOS GAMTOS FONDAS , 2017