Naujausi įrašai

Archyvas

Netrukus bus tęsiami medžių senolių priežiūros darbai Kauno miesto miškuose

2020 rugsėjo 30 diena

Artimiausiu metu Kauno miesto miškuose (Žaliakalnyje, Aukštuosiuose Šančiuose, Panemunėje, Pažaislio vienuolyno parke, Vaišvydavoje) bus tęsiami medžių senolių, daugiausia ąžuolų, priežiūros darbai. Jų tikslas – medžių būklės gerinimas, ilgaamžiškumo ir miškų lankytojų saugumo užtikrinimas. Iš viso bus pasirūpinta 17 medžių senolių gerove. Siekiant pagerinti jų būklę bus vykdomas sausų ir pavojingų šakų genėjimas, plytų ir betono valymas iš drevių, medžių išlūžimo prevencija, surišant, genint ir formuojant lajas, dirvožemio gerinimas.


Taip pat bus vykdomas medžius senolius užgožiančių jaunų medžių šalinimas. Nors tai iš pirmo žvilgsnio ir gali pasirodyti drastiška priemonė, tačiau ji yra būtina, siekiant užtikrinti senųjų ąžuolų sveikatą bei ilgaamžiškumą. Į senų ąžuolų lają sparčiai įaugančios jaunos drebulės, klevai, skroblai ir kiti medžiai mechaniškai pažeidžia senų ąžuolų šakas bei užgožia saulės šviesą. Tai lemia ąžuolų šakų praradimą ir lajos deformacijas. Sumažinus konkurenciją dėl vietos ir saulės šviesos, senieji ąžuolai dar ilgai gyvuos ir džiugins miesto gyventojus bei tarnaus kaip buveinė kitoms gyvūnų, grybų ir augalų rūšims.
Už šio tinklalapio turinį atsako tik jo autoriai. Jo turinys nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Nei Mažųjų ir vidutinių įmonių reikalų vykdomoji įstaiga (EASME), nei Europos Komisija nėra atsakingos už jame teikiamos informacijos panaudojimą.

The sole responsibility for the content of this webpage,lies with the authors. It does not necessarily reflect the opinion of the European Union. Neither the EASME nor the European Commission are responsible for any use that may be made of the information contained therein.

Algirdo g. 22-3, Vilnius, 03218 Lietuva

©  LIFE OSMODERMA, 2017 
©  LIETUVOS GAMTOS FONDAS , 2017