top of page

Naujausi įrašai

Atskleistos Verkių regioninio parko gamtos paslaptys

Neretas vilnietis kasdien pravažiuodamas po Verkių parko šlaitus net nesusimąsto kokios įdomybės ten slypi. Tad gegužės 24 dienos vakare vilniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę susipažinti su Verkių regioniniame parke esančiomis gamtos paslaptimis.


 

Dalyviai susipažino su nauju parko gyventoju, perkeltu su visais namais, niūriaspalviu auksavabaliu, jo svarba ir kodėl jis vadinamas senų medžių gyventojų ambasadoriumi. 

Ekskursijos su Giedriumi Švitra metu dalyviai netgi surado pasislėpusių niūriaspalvio auksavabalio pusbrolių: marmurinio auksavabalio lervų ir suaugusį paprastąjį auksavabalį. Žmonės sužinojo kaip atskirti vieną auksavabalių rūšį nuo kitos, juk panašumas tik kaip pusbrolių. 

Dalyvius ne tik aukštai iškelti galvas, bet ir žiūrėti žengiant po kojomis privertė Reda Iršėnaitė bei Adelė Markevičiūtė pasakodamos apie grybus, kerpes ir samanas. Ir nei vienas iš lankytojų net nenumanė, kad parke slepiasi kelmai – auklės. Ant jų auga tiek įvairių organizmų, jog skaičiuojant ir kalbant apie juos atėjo sutemos. 

Sutemus pradėjo girdėtis plojimai uodams ir dalyviai sunerimę bandė atsiginti nuo pagausėjusio dalyvių būrio. Pradėjus skraidyti šikšnosparniams Remigijus Karpuška visus nuramino, jog pagalba kovai su uodais jau atvyko. Visi tyliai klausė šių legendomis apipintų žinduolių specialisto pasakojimų apie įvairias rūšis ir jų svarbą, tačiau dar labiau nutilus visi sukluso norėdami išgirsti jų „pašnekesius“, kuriuos specialistas bandė pagauti naudojant specialius ultragarso detektorius.


 

O viso renginio metu jaunieji dalyviai piešė, gamino knygų skirtukus, vėrė apyrankes bei spalvino pametusį spalvas niūriaspalvį auksavabalį, kol net ir rankovės tapo spalvingos. 

Renginio organizatoriai tikisi, jog šio renginio metu ne tik sužinojote daug naujo apie Verkiuose slypinčias gamtos paslaptis, tačiau ir prisiminėte ką reiškia atradimo džiaugsmas bei ramus vakaras gamtoje.


Taip pat, šis renginys buvo vienas iš 142 visoje Europoje organizuotų Žaliosios savaitės renginių, tad būdami kartu šiame renginyje prisidėjome prie visos Europos pastangų atsižvelgti į aplinkosaugą.


Daugiau nuotraukų rasite renginio galerijoje!


Comments


bottom of page