top of page

Naujausi įrašai

Bendradarbiaujant vietoje drastiškų kirtimų - profesionali medžių priežiūra

Norime pasidalinti pavyzdiniu atveju, kaip profesionaliai turi būti tvarkomi miesto želdynai – vietoje drastiškų medžių kirtimų, atlikti profesionalūs genėjimo darbai. Rezultatas: minimali žala medžiams ir pačiai teritorijai, estetika ir rizikos infrastruktūrai sumažinimas. Bendra Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos, Lietuvos Gamtos Fondas, MB Bebriukai, ir UAB „Ipukis“ iniciatyva, šeštadienį šie darbai atlikti Verkių regioninio parko buveinių apsaugai svarbioje teritorijoje – Neries upės šlaite ties Verkiais.


Siekiant užtikrinti 110 kV įtampos elektros perdavimo linijos saugumą, šioje vietoje buvo numatyti į elektros linijos apsaugos zoną patenkančių medžių kirtimo ir vieno medžio genėjimo darbai. Dėl to Pavilnių bei Verkių regioninių parkų direkcijos ir Lietuvos gamtos fondo specialistai ieškojo sprendimo, kaip, nešalinant medžių, būtų galima užtikrinti elektros linijos saugumą.


Pasitelkus arboristus iš MB „Bebriukai“ ir darbų elektros linijų apsaugos zonoje vykdytoją UAB „Ipukis“, buvo priimtas sprendimas medžius genėti ir tik vieną vandalų stipriai sužalotą pušį šalinti. Čia gyvenantiems organizmams itin svarbus pakankamas negyvos medienos kiekis, todėl visa nugenėta mediena palikta teritorijoje.


Norime akcentuoti, jog profesionalių arboristų atlikti genėjimai ženkliai skiriasi nuo standartinio šakų apipjaustymo – nematysime paliktų vis dar gyvybingų stuobrių, kuokštinių atžalų ar medžių pažeidimų, kurie neretai baigiasi medžių nudžiūvimu. Na, o įgyvendinant Neries upės šlaito ties Verkiais gamtotvarkos planą, planuojama profesionaliai sutvarkyti ir daugiau brandžių medžių, taip sumažinant jų išlūžimo galimybę bei užtikrinant geras augimo sąlygas dar ne vienam dešimtmečiui.
Comments


bottom of page