top of page

Naujausi įrašai

Kviečiame į renginį "Gamtos paslaptys Verkių regioniniame parke"





Gegužės 24 d., penktadienio vakarą, visus gamtos mylėtojus kviečiame susipažinti su paslaptingais Verkių regioninio parko gyventojais. Renginio metu sužinosite apie itin retoms rūšims kuriamą ekologinį tinklą, susipažinsite su naujais Verkių regioninio parko gyventojais – auksavabaliais. Kartu su entomologu, mikologe ir kitais gamtosaugos specialistais persikelsime į seniausių parko gyventojų karalystę bei susipažinsime su jos įnamiais, savininkais ir nuomininkais. Vėlyvą penktadienio vakarą, išgirsime šikšnosparnių pašnekesius, o nusileidus saulei pradėsime naktinę šikšnosparnių medžioklę. Vaišinsime arbata, tad nepamirškite su savimi pasiimti daugkartinio naudojimo puodelį!


Visos renginio veiklos – nemokamos!


 

„Seni ąžuolai – retųjų vabzdžių namai“


Įspūdingai atrodantys seni ąžuolai yra ne tik istorinis ir kultūrinis palikimas, puošiantis mūsų šalies kraštovaizdį, bet ir unikali buveinė daugeliui organizmų. Ekskursijos metu papasakosiu apie girių karalių globojamus vabzdžius, kuriuos pamatyti yra tikra sėkmė. Dalis jų yra labai reti, paslaptingi ir unikalūs, didžiąją dalį savo gyvenimo praleidžiantys po medžio žieve ar dar giliau - pasislėpę medžio drevėse. Jie prisitaikę gyventi tik senuose medžiuose ir jų išlikimas priklauso nuo šių lapuočių milžinų likimo.


Giedrius Švitra, entomologas



 

„Ar negyva mediena tikrai negyva? Grybai, kerpės ir samanos“



Negyva mediena – ne šiukšlė ir ne paprastas rąstas gulintis miške kliūnantis po kojomis. Tai namai ir maistas tūkstančiams gyvų organizmų. Negyva mediena tokia pat gyva ir įvairi, kaip ir organizmai susiję su ja. Grybais, kerpėmis ir samanomis apaugusius virtuolius, stuobrius ir kelmus pastebime, bet ar pamąstome: kodėl jie čia ir kaip gyvena, kaip susiję tarpusavyje ir kuo reikšmingi mums? Padėsime pažvelgti arčiau ir giliau į grybų, kerpių bei samanų pasaulį negyvoje medienoje.


Reda Iršėnaitė, mikologė

Adelė Markevičiūtė, gamtosaugos specialistė



 

„Šikšnosparniai – paslaptingieji Verkių regioninio parko gyventojai“



Vėlyvo pavasario vakarą kviečiu susipažinti su Verkių regioniniame parke gyvenančiais šikšnosparniais, sužinoti apie paslaptingą šių naktinių gyventojų gyvenimo būdą. Šikšnosparniai aplinkoje orientuojasi echolokacijos principu – skleidžia ultragarso signalus ir pagal sugrįžtantį aidą sužino apie atstumus, šalia esančių objektų dydžius, formas ir kt. Renginio metu Jūs ne tik išgirsite intriguojančias istorijas apie tamsos karalystės valdovus, bet ir turėsite galimybę išgirsti jų „pašnekėsius“ naudojant specialius šikšnosparnių tyrėjų ultragarso detektorius.


Remigijus Karpuška, gamtosaugos ekspertas


 


Renginio programa




Iškilus klausimams rašykite osmoderma@glis.lt.

bottom of page