Naujausi įrašai

Archyvas

Verkių regioniniame parke pastatytos dirbtinės buveinės - inkilai!

Gegužę buvo pastatyti 2 išskirtiniai inkilai Verkių regioniniame parke. Šie inkilai – tai dirbtinės drevės, padedančios spręsti svarbią dabartinės gamtosaugos problemą – senų, drevėtų medžių trūkumą ir rūšių, kurios gyventų šiose drevėse, nykimą.


Tokios dirbtinės buveinės atkartoja sąlygas, esančias natūralioje drevėje: jie užpildyti lapuočių medžių pjuvenomis, ąžuolo lapais bei natūraliais trūnėsiais. Ant inkilo stogo yra išgręžti grioveliai lietaus vandens patekimui į vidų, o visos išorinės sienos bei stogas aptrauktas tinklu, kad jo gyventojai būtų apsaugoti nuo Verkių dvaro parke gausiai gyvenančių juodųjų meletų. Tokiu būdu Verkių dvaro parke pastatytuose inkiluose susiformuos nedidelė, savita ekosistema, kuri gyvuos ne vienerius metus.


Šios pastatytos dirbtinės drevės tarnaus kaip buveinė gausybei vabzdžių ir kitų gyvūnų. Viena iš tikslinių rūšių, kuriai buvo įrengti šie inkilai – niūriaspalvis auksavabalis. Taip pat tokiuose inkiluose gali apsigyventi ir šikšnosparniai. Šis inkilas yra tinkamas ir paukščiams, jo angos dydis pritaikytas Verkių dvaro parke gausiai gyvenantiems varnėnams.


Daugiau informacijos rasite čia! https://www.osmoderma.lt/inkilai


Už šio tinklalapio turinį atsako tik jo autoriai. Jo turinys nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Nei Mažųjų ir vidutinių įmonių reikalų vykdomoji įstaiga (EASME), nei Europos Komisija nėra atsakingos už jame teikiamos informacijos panaudojimą.

The sole responsibility for the content of this webpage,lies with the authors. It does not necessarily reflect the opinion of the European Union. Neither the EASME nor the European Commission are responsible for any use that may be made of the information contained therein.

Algirdo g. 22-3, Vilnius, 03218 Lietuva

©  LIFE OSMODERMA, 2017 
©  LIETUVOS GAMTOS FONDAS , 2017